ÚvodO společnostiAktualityPojištění auta zdražuje! Dražší jsou servisy i součástky

Pojištění auta zdražuje! Dražší jsou servisy i součástky

23. března 2023 | Rubriky: Aktuality

Pojištění auta může vzrůst o několik tisíc. Zdražují totiž servisy i součástky v České republice

A to nejen kvůli tomu, že náklady na opravy aut se v posledních letech zvýšily. Svůj podíl na tom má i vysoká inflace, která poslední dobou trápí Česko. V některých případech mohou být ceny pojištění až o několik tisíc korun vyšší než před pár měsíci. Přestože se dá očekávat další zdražování, máme pro vás několik tipů, jak na pojištění ušetřit.Dražší výroba, součástky i náklady na zaměstnance

Příčin, proč pojištění zdražuje, je hned několik. Výroba automobilů je stále složitější a technologicky náročnější, což zvyšuje náklady na náhradní díly. Navíc automobilkám i servisům rostou náklady na zaměstnance.

Pro řidiče to sice není zrovna radostná zpráva, ale nezoufejte. Existují způsoby, jak částečně zvyšující se náklady přiškrtit. Nejlepším způsobem, jak snížit náklady na pojištění, je porovnat nabídky od různých pojišťoven a vybrat si tu nejlepší cenu.

*VYJÁDŘENÍ VAŠEK*

Vyplatí se šetřit na havarijku?

Pokud máte starší auto, můžete také zvážit možnost nemít havarijní pojištění a spoléhat se pouze na povinné ručení. Havarijní pojištění kryje náklady na opravu vašeho vozidla po nehodě, ale pokud je auto již starší a má menší hodnotu, může být levnější opravu zaplatit z vlastní kapsy nebo si rovnou koupit novější auto.

Pokud se chcete vyhnout zbytečným nákladům na opravy auta, určitě nepodceňujte pravidelnou údržbu vozidla, jako například pravidelné výměny oleje a kontrolu pneumatik.

Důležité je také vybrat si pojištění s odpovídajícím krytím. Mnoho pojišťoven nabízí různé typy pojištění, včetně komplexního pojištění, které kromě havarijního pojištění zahrnuje také pojištění proti krádeži a poškození vozidla vlivem přírodních katastrof. Je důležité zvážit své potřeby a zvolit pojištění, které vám nejlépe vyhovuje.

Přišel vám nový předpis autopojištění? Máte několik možností:

  • Nebudete chtít nic měnit a rovnou zaplatíte pojistné na další období
  • Budete chtít změnit pojištovnu, protože na předpisu je výrazně vyšší pojistné
  • Budete chtít změnit některé parametry pojistné smlouvy, protože se něco změnilo.
    (Ať už jde o zvýšení limitu na povinném ručení, přidání pojištění skel, střet se zvěří, kvalitní asistenční služby nebo cokoliv jiného)

Chcete mít jistotu, že je vaše autopojištění to nejvýhodnější na trhu? Kontaktujte nás, specialisté z makléřské sítě INSIA vám rádi pomohou.

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn